Tel. : +420 777 699 330       Email : sulkova@seznam.cz

Rezervační formulář

Aktivity

Zimní bežecké trasy

TIP - při kliknutí na trasu zobrazíte podrobnosti.


Cyklistika

TIP - při kliknutí na cyklotrasu zobrazíte podrobnosti.


Pěší turistika

Výšlap na nejvyšší horu Slepičích hor kohout ( 870 m), výlet na odpoledne, který můžete spojit s koupáním na Soběnovské přehradě ve  Skalinách.

Jedna z kratších procházek – kolem Hradišťské hory – pro mrňousky s rodičemi , na jehož vrcholu se nachází keltský pomník. Cestou určitě najdete něco k večeři.

Celodenní tůra přes Kohout do Douchova háje, který se nachází za první vesnicí pod Kohoutem jménem Dobrkov. Je zde nádherné místo s kamennou svatyní a místem plné energie. Nezapomeňte na velkou svačinu. Při zpáteční cestě přes Besednice, Soběnov, Děkanské Skaliny jistě najdete i místo pro odpočinek a dobré občerstvení.

Další celodenní tůra je přes Blansko, Kaplici a odtud lesní cestou přes Ježkov a Rychnov nad Malší do Dolního Dvořiště, kde se určitě rádi dáte malé občerstvení a velké pivo.
Dále můžete vyrazit po červené k poutnímu místu – kostelu p. Marie Sněžné, známějšímu jako Svatý Kámen. Kaple je prý plná pozitivní energie i nejrůznějších náboženských předmětů a kupodivu je volně přístupná. Při zpáteční cestě se nezapomeňte zastavit na zřícenině hradu Louzek. Zřícenina hradu Sokolčí stojí také za návštěvu a krásný výlet. Najdete ji pár kilometrů za hájenkou po pravém břehu řeky Černé na Soběnovské přehradě.

Výlet na Pohoří – autem a pak na vás čeká 24 km tůra krásnou přírodou. Pohoří na Šumavě, Kamenec – Kamenec vrchol 1070 m * nejvyšší hora NH, prameniště Pohořského potoka, Sance, Hraniční sloup, Stodůlecký vrch, kaple Panny Marie Dobré Rady, Pohoří na Šumavě-2.část, Pohoří na Šumavě – Baronův most – Myslivna, Jánský vrch – 1011m, Lovčí hřbet, Baronův most, Pohoří na Šumavě.

Poznávání naši historie a památek ( pro výlety celodenní autem )

Nacházíme se ve vstupní bráně Nohohradských hor, proto o výlety není nouze. Z druhé strany se můžete vydat na Šumavu. A kam ? Mrkněte na naše Tipy na výlet, určitě si vyberete.

Sport

Pokud se unavíte v Novohradských horách, můžete navštívit nádhernou Jezerní cyklo-inline stezku Frymburk - Frýdava – 21 km okolo Lipna. Je vhodná pro rodiny s dětmi. Značené stezky pro pěší turistiku a nordic walking uprostřed šumavské přírody.

Mezi další lipenské sporty patří vodní, či relaxace na břehu Lipna. Čeká na vás udržovaná písečná pláž s dětským hřištěm, tenisovým kurtem a cyklo-pointem. V případě nepříznivého počasí vás uvítá moderní wellness centrum s aquaparkem a solnou jeskyní. Celoroční provoz má bobová dráha ve Slupečné u Lipna. Svezete se ze svahu 1 km z kopce dolů na speciálním bobu.

Pro milovníky tenisu nabízí město Kaplice kurty s celoročním provozem.

Milovníci rybaření mohou využít vlastní, nebo u nás zapůjčené pruty k této zálibě na soběnovské přehradě, nebo na nejbližším rybníku. Ovšem na povolenku.

V zimním období nabízí skiareál Lipno několik upravovaných sjezdovek od lehčích až po náročnější, i pro večerní lyžování. Náročnější lyžaře může oslovit rakouské lyžování ve Sternsteině – jen pár minut od Vyššího Brodu. Jedinečný zážitek nabízí upravovaná bruslařská dráha na zamrzlém Lipně . 11 km dlouhá dráha spojuje Frymburk a Lipno nad Vltavou. Pokud máte raději běžky je zde 40 km upravovaných běžeckých stop.

Hájenka Hradiště v Kaplicích hodnocení